BIP GOV
BIP Oddział Oświat..:: Aktualności Podsumowanie V edyc..chodniopomorskiego

Podsumowanie V edycji programu edukacyjnego Trzymaj Formę! realizowanego w roku szkolnym 2010/2011 na terenie województwa zachodniopomorskiego

Podsumowanie V edycji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” realizowanego w roku szkolnym 2010/2011 na terenie województwa zachodniopomorskiego


Program edukacyjny dotyczy profilaktyki otyłości i nadwagi wśród młodzieży gimnazjalnej i starszych klas szkół podstawowych poprzez propagowanie aktywności fizycznej i racjonalizowanie diety. 
Program realizowany jest na terenie woj. zachodniopomorskiego od 5 lat i jest jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
W roku szkolnym 2010/11, na terenie regionu, program realizowany był w 412 szkołach, co stanowi 57,7% szkół województwa zachodniopomorskiego, do których adresowany był „Trzymaj Formę!”
W regionie program „Trzymaj Formę!”  realizowany był w 167 szkołach gimnazjalnych, co oznacza, że uczestniczyło w nim 29 tyś. 250 uczniów szkół gimnazjalnych, (66% wszystkich Gimnazjów na terenie województwa zachodniopomorskiego).
Jednocześnie program był realizowany w 245 Szkołach Podstawowych, co stanowi 53% wszystkich szkół podstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego i 14 tyś. 817 uczniów szkół podstawowych, uczestniczących w programie.
Uczniowie dodatkowo uczestniczący w działaniach realizowanych w ramach programu np. apelach, festynach, konkursach, przedstawieniach teatralnych, itp., uczących się w klasach nie realizujących całości programu to 13 tyś. 129 uczniów.
Podczas realizacji programu w spotkaniach, imprezach oraz konkursach wzięło udział 25 tyś. 125 rodziców.

Do przykładowych projektów realizowanych przez szkoły, należą:

 

  • „Mamo, tato trzymaj formę razem z nami”. Cel – propagowanie „zdrowego stylu życia” z zakresu prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej wśród uczniów i ich rodziców. (PSSE Police);
  • "Dlaczego ruch jest ważny”. Cele – poznanie kondycji fizycznej dzieci i młodzieży, wskaźnika BMI, w jaki sposób się go wylicza i o czym świadczy, poznanie wpływu wysiłku fizycznego na wartość tętna i ciśnienia, kształtowanie postawy zrozumienia wpływu ruchu, sportu na zdrowie człowieka, uczenie sportowej rywalizacji fair play. (PSSE Sławno);
  • „Etykieta bez granic i tajemnic”. Cel – dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych. (PSSE Wałcz).

W roku szkolnym 2010/2011 zmieniono sposób prezentowania zasad prawidłowego żywienia, z Piramidy Zdrowego Żywienia na Talerz Zdrowia.

IMPREZY ORGANIZOWANE W RAMACH PROGRAMU EDUKACYJNEGO „TRZYMAJ FORMĘ!”

PSSE Police:
Zespół Szkół w Trzebieży zorganizował rajd rowerowy pt. „Mamo, tato trzymaj formę razem z nami”.

PSSE Myślibórz:
Dni Promocji Zdrowia zorganizowane Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębnie.

PSSE Myślibórz:
Powiatowy finał konkursu plastycznego pt. „Czy wiesz co jesz?”, w którym uczestniczyło 16 placówek oświatowo – wychowawczych.


TAGI : trzymaj formę
Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 6319
  • Data opublikowania : 2011-07-14 09:43:37
  • Data ostatniej modyfikacji : 2011-07-14 09:43:37
  • Informację wprowadził : Szewczyk Marcin
  • Odpowiedzialny za treść : Załuska Dąbrówka
  • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.